چطور گوشی خود را ریست کنیم؟

ریست گوشی موبایل

مقدمه

گوشی های موبایل امروزی تقریباً مانند یک سیستم رایانه ای کوچک هستند. برای خودشان دارای پردازنده، حافظه و فضای ذخیره سازی، رمز مختص به خود دارند. در سیستم های رایانه ای هنگ و قفل ناگهانی سیستم در بعضی مواقع طبیعی و نیاز به ریست کردن آن های می باشد. گوشی های موبایل هم از موضوع جدا نیستند. اما گوشی تقریباً یک وسیله جدا ناپذیر از بشر شده است. گاهی یک دقیقه هم برای انتقال پیامی مهم دیر است. رفع مشکل قفل و هنگ گوشی تقریبا مانند دانستن کمک های اولیه برای نجات جان انسان اما این بار برای حفظ این وسیله کوچک هست!

روش اول) فوری

ریست گوشی روش های متفاوتی برای خود دارد، اما یک روش ساده و فوری این است که به قسمت تنظیمات یا setting رفته سپس با انتخاب جستجو و تایپ reset و یا انتخاب گزینه General management (مدیریت عمومی) بر روی reset بزنید.

در اینجا چند انتخاب خواهید داشت اگر مثلا گوشی شما سامسونگ باشد با انتخاب گزینه Reset setting تمامی تنظیمات بجز تنظیمات امنیتی، زبان و اکانت و همچنین اطلاعات شخصی شما پاک نمی گردد.

مورد دوم که به آن ریست فکتوری (Reset Factory) و یا تنظیم کارخانه می گویند تمامی اطلاعات شما را پاک خواهد کرد! و به روز اول که از فروشنده گرفته بودید بر می گرداند. این مورد بیشتر برای خراب شدن نرم افزاری گوشی هست طوری که با پاک کردن روش اول جواب نمی گیرید و یا گوشی دچار ویروس شده و یا اینکه گوشی دست دو گرفتید و می خواهید با خیال راحت استفاده کنید.

روش دوم) گوشی دیگر بالا نمی آید!

بعضی مواقع کار بیخ پیدا کرده و به هیچ عنوان گوشی بالا نمی آید یا مشکلی دارد که در این مواقع شما نمی توانید وارد گوشی شوید و از روش دوم استفاده کنید اما می توانید از یک روش که در اصطلاح کارشناسان رایانه ای به آن در عقبی یا Back Door می گونید استفاده کنید این روش برای رایانه و سایر دستگاه ها کاربرد دارد.

در این حالت ابتدا گوشی خود را کامل خاموش کنید بعد بجای روشن کردن دکمه کم کردن صدا و پاور را همزمان با هم نگه دارید تا یک صفحه سیاه بالا بیاید خوب در اینجا خبری از دکمه لمسی نیست! به جای آن دکمه های کم کردن و زیاد کردن صدا نقش کلید بالا و پایین دارند و دکمه پاور نقش اینتر(ورود)!

حالا روی گزینه Wipe Data / Factory Reset برید و اون رو انتخاب کنید از شما سوال می پرسه و گزینه yes رو بدید تمام!

3 c دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

68 − 64 =