چطور یک آرکواریم راه اندازی کنیم؟

داشتن یک آکواریوم درون منزل باعث ایجاد یک حس طبیعی در محیط منزل می شود. بعد از یک روز شلوغ و خسته کننده نگاه به یک طبیعت زیبا باعث خروج خستگی فکری و آرامش شما می شود. توصیه می کنم اگر جزو افرادی هستید که می توانید حداقل روزی ۱۰ دقیقه وقت آزاد داشته باشید یک آکواریوم بگیرید. خوب یادم هست که یکی از بهترین دوستانم به دیدار یکی از اقوام خود رفته بود. می گفت ایشان آنقدر به آکواریوم علاقه داشت که در تمامی محیط منزل آن را قرارداده بود. یکی در پذیرایی یکی در اتاق خواب یکی در آشپزخانه و یکی هم در سرویس بهداشتی! البته مورد آخر کمی عجیب بود البته به قول دوستان اتاق فکر هم هست!

آکواریوم چیست و انواع آن کدام است؟

در واقع آکواریوم محیط مینیاتوری از جهان بزرگ خداوند است که ما با الهام از خالق یکتای سعی در ایجاد محیطی مانند آن در منزل یا محیط کار داریم. همین جا این نکته را ذکر کنم که در واقع اگر تمام تلاش خود را هم بکنید هیچکس نمی تواند محیط بیرون را عیناً شبیه سازی کند محیط بیرون و طبیعت ساخت پروردگار است که اگر با دقت به آن نگریسته شود پی به بسیاری از راز ها خواهیم برد. اکوسیستم طبیعت آنقدر پیچیده است که هنوز نمی توان بسیاری از جزئیات آن را دریافت. اما انواع آکواریوم:

  • آکواریوم آب شیرین( در این مقاله به آن خواهیم پرداخت)
  • آکواریوم آب شور
  • آکواریوم گیاهی (با ماهی یا بدون ماهی)

مرحله اول نصب تانک

انتخاب تانک: کمی آینده نگر بودن باعث می شود در آینده ماهیان خوب و شادابی داشته باشید. شما در ابتدا باید کمی در مورد ماهی مورد نظرتان تحقیق کنید و سپس تانکی که با آن ماهی سازگار باشد را انتخاب کنید. بزرگی تانک انتخابی شما آنقدر باید باشد که آب به اندازه کافی برای انواع و تعداد ماهیان داشته باشد. ماهیان مختلف احتیاج به فضا های متفاوت دارند و ضایعات و فضولات متفاوتی ایجاد می کنند. به طور کل ماهیان بزرگ ضایعات بیشتر و درنتیجه آب بیشتری نیاز دارند. همچنین به یاد داشته باشید گیاهان و دکور هم فضا می خواهند.

  • محاسبات متفاوتی وجود دارند که به شما کمک می کنند که چه ماهی مناسب تانک و احتیاجات شما می باشد.
  • یک تانک ۵۵ گالونی(۲۰۸ لیتری)، یک سایز استاندار هست که به شما اجازه می دهد انواع مختلف ماهی را داشته باشید.البته به عنوان یک مبتدی شما تانک بزرگتر نمی خواهید.
  • برای شروع می توانید یک تانک ۲۰ یا ۲۵ گالونی(۷۵ یا ۹۶ لیتری ) داشته باشید که مناسب ماهی های مانند گوپی، مولی، پلاتی، تترا است.
  • توصیه می شود که برای شروع تانک کوچکتر از ۱۰ گالون(۲۰ لیتری) انتخاب نکنید، زیرا به عنوان یک قاعده شاید تعجب کنید اما تانک کوچکتر حفط کیفیت آب آن نگهداری سختتر دارد.

یک دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 1