چطور رمز گوشی خود را پیدا کنیم ؟

پیدا کردن رمز گوشی

شاید بارها و به کرات برایتان پیش آمده باشد؛ که رمز موبایل خود را فراموش کنید. این فراموشی رمز می تواند، دلایل متعدد داشته باشد. اما چیزی که مسلم است، عدم امکان دسترسی مجدد به محتوای موبایل می باشد. اما جای نگرانی نیست. روش های مختلفی وجود دارد که مجددا می توانید، به اطلاعات درون موبایل خود دسترسی پیدا کنید. اگر اطلاعات خاصی در مورد دنیای دیجیتال و گوشی های هوشمند ندارید؛ و همینطور به دنبال یافتن این مطلب که چطور رمز گوشی را پیدا کنیم، هستید؛ این مطلب را از دست ندهید.

روش اول : استفاده از بوت گوشی موبایل به حالت Safe  Mode

حالت ایمن یا سیف مود

اگر برنامه قفل صفحه‌ی موبایل‌تان یکی از جمله برنامه های جداگانه نصب شده می‌باشد، باید آن را به روش safe mode راه اندازی نمایید. این روش اصطلاحا “روش امن” نام دارد. برای این کار می توانید دکمه خاموش شدن گوشی خود را فشار دهید و گزینه power off را انتخاب کنید. سپس در مرحله ی بعدی برای اجرا شدن موبایل در حالت امن پیغام مربوط به Reboot to safe mode را ok کنید. این کار به شما کمک می کند تا در حالت امن، و بدون وجود برنامه مورد نظر بتوانید به اطلاعات گوشی دستیابی پیدا کنید.

روش دوم : استفاده از حساب کاربری گوگل در گوشی

اگر گوشی مورد نظرتان از سیستم عامل اندروید استفاده می کند، سعی کنید تا با استفاده از اکانت گوگل خود این فراموشی رمز را جبران کنید. برای این کار، وقتی پس از تکرار اشتباه رمز عبور، به شما اخطار داده می شود؛ باید بتوانید آدرس ایمیل یا حساب کاربری‌تان را در آن وارد نمایید. بعد از مراجعه کردن به صندوق ورودی جی‌میل خود می توانید کد مربوط به بازیابی رمز عبور موبایل تان را دریافت کرده و مجددا پسورد جدیدی برای آن تنظیم کنید.

روش سوم: استفاده از find my mobile

روش پیدا  کردن موبایل من در سامسونگ

این روش فراموشی رمز عبور، اکثرا در موبایل های سامسونگ جواب میدهد. در نتیجه اگر پسورد این مدل از گوشی را فراموش کرده اید؛ می توانید با استفاده از find my mobile رمز آن را پیدا کنید. در این روش باید قبلا یک حساب کاربری در گوشی اندرویدی سامسونگ خود داشته باشید. تا بتونید در صورت اشتباه وارد کردن رمز اصلی از آن استفاده کنید. این کار با مراجعه به این سرویس، و تغییر رمز در قسمت lock my screen میسر می شود.

روش چهارم : بازیابی با استفاده از بوت لودرگوشی

نکته: باید بدانید که در صورت استفاده از این روش تمامی برنامه ها و اطلاعات شما به تنظیمات کارخانه بازگردانده می شود.

برای دسترسی به این قابلیت باید ابتدا گوشی را خاموش کرده. سپس دکمه های پاور و تنظیم صدا را به همراه یکدیگر فشار دهید تا صفحه ی آبی مربوط به بوت لودر باز شود. هنگامی که این صفحه را مشاهده کردید، از بین گزینه های موجود در صفحه نمایشگر موبایل خود، گزینه ی factory reset  را با کمک دکمه های کم و زیاد کردن صدا، انتخاب نمایید.

سپس گزینه ی delete all user data  را انتخاب کنید، و منتظر بمانید تا عملیات پاکسازی کامل انجام شود. بعد از این مرحله نیز باید بر اساس گزینه های موجود در لیست به دنبال reboot system now یا موارد مشابهی باشید تا مجددا گوشی شما بازیابی شود. در نهایت می توانید به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

53 − 51 =